LONG ISLAND CHESS NUTS' JERICHO TOURNAMENT #3 - Feb. 2003:

                               OPEN JHS - HS

                                          Top Trophy Winners:

                                                        1st  -  Aaron Davidson

                                                         2nd - Jimmy Zheng

                                                         3rd  - Kyle Hansen

                                                         4th  -  Peter Lance

                                                         5th  -  Dylan Talcott

                                                         6th  -  Jarrett Esposito

                                                         7th  -  Vincent Tortora

                                                         8th  -  Samuel Windwer

 

                                                         Hon. Mention (tied for 8th):

                                                                    Eric Chester

                                                                    Jordan Rose

                                                                    Michael Venten

 

                                                    Top Team: Massapequa High School

 

 

 

 

                              OPEN ELEMENTARY

                                                        Top Trophy Winners:

                                                         1st  -  Jeffrey Needleman

                                                         2nd -  Elliott Bottoms

                                                         3rd  - Joshua Elkin

                                                         4th  -  Ryan Rosmarin

                                                         5th  -  Isaac White

                                                         6th  -  Amit Kumar

                                                         7th  -  Benjamin Kazenoff

                                                         8th  -  Peter Siklodi

 

                                                         Hon. Mention (tied for 8th):

                                                                    Christian Sbarro

 

                                                        Top Team: Chess Nuts of Jericho

 

 

            

                            Novice Elementary 

                                                        Top Trophy Winners:

                                                         1st  -  Michael Celauro

                                                         2nd -  James Talwar

                                                         3rd  - Ryan Burke

                                                         4th  -  Kirti Chakote

                                                         5th  -  Ashleigh Alex

                                                         6th  -  Samuel Rozzi

                                                         7th  -  John Robinson

                                                         8th  -  Ryan Haver

 

                                                         Hon. Mention (tied for 8th):

                                                                    Jeremy Agostino

 

                                               Top Team: Chess Nuts of St. Paul's Lutheran

 

 

                              NOVICE PRIMARY           

                                              Top Trophy Winners:

                                                         1st  -  Harrison Termotto

                                                         2nd -  Murali Varadaraj

                                                         3rd  -  Anthony Cortese

                                                         4th  -  James Elustondo

                                                         5th  -  Clayton Straub

                                                         6th  -  Lambert Lee

                                                         7th  -  Preeti Kakani

                                                         8th  -  Christopher Yao

 

                                                         Hon. Mention (tied for 8th):

                                                                    Daniel Bochner

                                                                    Jeremy Robinson

                                                                    Thomas Bentsen

 

                                                        Top Team: Old Mill Road

       

 

                            Novice Elementary 

                                                        Top Trophy Winners:

                                                         1st  -  Michael Celauro

                                                         2nd -  James Talwar

                                                         3rd  - Ryan Burke

                                                         4th  -  Kirti Chakote

                                                         5th  -  Ashleigh Alex

                                                         6th  -  Samuel Rozzi

                                                         7th  -  John Robinson

                                                         8th  -  Ryan Haver

 

                                                         Hon. Mention (tied for 8th):

                                                                    Jeremy Agostino

 

                                                      Top Team: Chess Nuts of 

                                                            St. Paul's Lutheran

 

 

                                                     Congratulations to all!

 

                                              ****************